چگونه عکس پروفایل اینستاگرام دیگران را دانلود کنیم؟

چگونه عکس پروفایل اینستاگرام دیگران را دانلود کنیم؟

ذخیره ی عکس پروفایل اینستاگرام خود و یا دیگران، گاهی از دغدغه های افراد مختلفی می شود. هر چند این کار در برنامه ی محل ی اینستاگرام ممکن نیست اما با استفاده از روش های مختلف می توان عکس پروفایل را در ابعاد بزرگ و با کیفیت خوب ذخیره نمود. هرچند که برنامه های زیادی در جهت دانلود عکس های پروفایل در کافه بازار و گوگل پلی موجود هستند اما روش هایی نیز وجود دارند که برای دانلود عکس پروفایل، نیازی به برنامه های گوناگون ندارند.  اکنون به معرفی دو روش برای ذخیره ی عکس های پروفایل اینستاگرام می پردازیم:


روش اول:

در این روش نیاز به استفاده از برنامه های دانلود محتوای اینستاگرام نمی باشد. با این روش تنها با استفاده از مرورگر موبایل می توان عکس پروفایل را ذخیره نمود. 

برای این کار وارد حساب کاربری مورد نظر خود شده و روی سه نقطه ی سمت راست صفحه ضربه بزنید. در صفحه ی کوچکی که برایتان باز شد، گزینه ی Copy Profile URL را انتخاب نمایید. حال می توانید با مرورگر خود، مثل مرورگر گوگل کروم، عکس مورد نظر خود را دانلود نمایید؛ بدین ترتیب که آدرس کپی شده را در آدرس بار مرورگر الصاق یا پیست نمایید. حال صفحه ی پروفایل فرد مورد نظر برای شما باز خواهد شد. حال روی عکس پروفایل فشار دهید تا پنجره ای آبی باز شود. در پنجره ی باز شده روی گزینه ی Open image in new tab ضربه بزنید. با این کار عکس پروفایل شخص در ابعاد کوچک نمایان خواهد شد. 

برای دانلود عکس از لینکی که در آدرس بار گوگل وجود دارد، S150*150 را حذف کرده و روی مورد بار گذاری ضربه بزنید. حال عکس مورد نظر با ابعادی مناسب و کیفیت خوب نمایان می شود. اکنون می توانید روی عکس را فشار داده و از پنجره ی کوچک باز شده گزینه ی Download Image را انتخاب نمایید.‌


روش دوم: 

در این روش برای دانلود عکس پروفایل، باید از یک سایت به عنوان واسطه استفاده کرد که InstaDP نامیده می شود. 

برای انجام این کار، ابتدا با استفاده از مرورگر تلفن همراه هوشمند خود، سایت InstaDP را جستجو کرده و وارد سایت شوید. نام کاربری شخص مورد نظر خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید و سپس گزینه ی View DP را انتخاب نمایید. در صفحه ی باز شده، عکس پروفایل مرور نظر برای شما باز خواهد شد. حال می توانید روی گزینه ی دانلود کلیک کرده و عکس را در ابعاد و کیفیت اصلی ذخیره نمایید. 

این سایت، اپلیکیشنی به همین نام دارد، که با دانلود  و نصب آن می توانید به راحتی عکس پروفایل هر شخصی را ذخیره نمایید.