چگونه در مصرف اینترنت آیفون و آیپد صرفه جویی کنیم؟

چگونه در مصرف اینترنت آیفون و آیپد صرفه جویی کنیم؟


امروزه یکی از مسائل صاحبان گوشی IOS، تمام شدن زود هنگام بسته های اینترنت و مصرف بالای آن هاست؛ بنابراین این افراد همواره به دنبال راه حلی برای کاهش مصرف دیتای خود هستند.


 راهکار حل این مشکل چیست؟


گاهی مشاهده می شود که بسته های اینترنت کاربران آیفون زودتر از موعد به پایان می رسد یا در صورت نامحدود بودن بسته، بعد از مدتی سرعت آن کاهش می یابد. نکته ی مهم این است که مصرف هر نوع بسته ای را در گوشی آیفون می توان کنترل کرد. سیستم عامل IOS راهکار های گوناگونی را برای این کار ارائه داده است که اکنون به توضیح آن ها می پردازیم:


اولین راهکار:

بهتر است در هر زمانی میزان مصرف داده ی خود را مشاهده نمایید. برای این کار باید وارد منوی Settings گوشی خود شوید و سپس منوی cellular را یافته و آن را باز کنید. در منوی باز شده برنامه هایی با مصرف اینترنت بالا نمایش داده شده اند و شما می توانید با غیر فعال کردن اپلیکیشن های بدون استفاده، از مصرف اینترنت خود جلوگیری کنید. 


راهکار دوم

این است که Wi-Fi Assist موبایل خود را غیر فعال کنید.

 برای این کار به منوی Settings گوشی خود رفته و Cellular را انتخاب نمایید. در پایین منوی باز شده گزینه ی Wi-Fi Assist  و میزان حجم مصرفی قابل مشاهده است، شما با زدن دکمه ی کنار این گزینه می توانید آن را غیر فعال کنید.


راهکار سوم

غیر فعال کردن دسترسی قابلیت های خاص به اینترنت همراه است. 

در این روش اسان، شما برخی از قابلیت هایی که زمان روشن بودن اتصال داده، قابل استفاده هستند را غیر فعال می کنید. 


راهکار چهارم

غیر فعال کردن iCloud Drive می باشد. 

برای این کار بعد از وارد شدن به منوی Settings، گزینه ی Cellular را انتخاب کرده و روی گزینه ی iCloud Drive بزنید. در منوی باز شده جا به جایی داده ها و اسناد را در زمان مصرف اینترنت خاموش کنید.


راهکار پنجم خاموش کردن دانلود های اپ استور می باشد.

بعد از باز کردن تنظیمات گوشی موبایل خود، مورد iTunes and App store را انتخاب و گزینه ی Cellular data را پیدا کنید. سپس Automatic Download  را غیر فعال کرده و مورد App Download را انتخاب نمایید و در پایان Always Ask را فشار دهید. 


راهکار ششم

غیر فعال کردن استریم موسیقی اپل می باشد. 

در این روش وارد تنظیمات گوشی خود شده و گزینه ی Music را انتخاب نمایید. گزینه ی Cellular Data را پیدا کرده و غیر فعال کنید. هم چنین می توانید آن را برای استریم غیر فعال نمایید. 


راهکار هفتم

غیر فعال کردن مصرف اینترنت همراه برای تصاویر می باشد.

منوی تنظیمات را باز کرده و گزینه ی Photos را انتخاب نمایید. Cellular Data را غیر فعال کنید. با این کار، تمامی به روز رسانی های مربوط به آلبوم و تصاویر فقط در زمان اتصال به وای فای انجام خواهد شد. 


راهکار هشتم

غیر فعال کردن Unlimited Updates می باشد. 

برای این کار،  وارد منوی تنظیمات شده و گزینه ی General را انتخاب نمایید. در منوی Background App Refresh، می توانید تازه سازی برنامه ها در پس زمینه را به صورت مجزا غیر فعال نمایید. 


 راهکار نهایی

این است که اگر فکر می کنید و یا می دانید که بسته ی اینترنت شما رو به پایان است، بهتر است اینترنت داده ی خود را خاموش کنید. برای این کار کافی است بعد از باز کردن منوی Settings و انتخاب گزینه ی Cellular، مورد Cellular Data را به طور کلی خاموش نمایید. 


عزیزان دارای گوشی اپل، بهتر است دانلود های با حجم بالا را با دیتای موبایل خود انجام ندهند و دانلود های مورد نظر خود را در هنگام اتصال به وای فای تکمیل کنند.