تایید دو مرحله ای تلگرام

تایید دو مرحله ای تلگرام

همان طور که می دانید امنیت یک برنامه ی اجتماعی برای هر فرد بسیار اهمیت دارد و از دغدغه های روز جوانان به شمار می آید‌. تلگرام یکی از برنامه های مجازی پر طرفدار است که این  مسئله را مورد توجه قرار داده و راهکاری را ارائه داده است. تایید دو مرحله ای تلگرام از راه های افزایش امنیت اکانت می باشد. شما می توانید با استفاده از این روش، از هک شدن در امان بمانید. 

تایید دو مرحله ای تلگرام به این معناست که اگر کسی بخواهد به هر دلیلی وارد اکانت شما شود و یا اکانت شما را هک کند، باید علاوه بر کدی که به شماره ی شما ارسال می شود، کد دیگری را هم وارد نماید که فقط و فقط شما از آن خبر دارید و هیچ کس به آن دسترسی نخواهد داشت؛ چرا که از پیش خود آن را تعیین کرده اید. بنابراین می توان گفت که امنیت اکانت شما بالا خواهد رفت. 

سوال مهم این است که تایید دو مرحله ای تلگرام را چگونه می توان انجام داد؟؟

برای این کار کافی است شما چند کار انجام دهید که در ادامه برای شما ذکر کرده ایم: 

۱-بعد از باز کردن برنامه ی تلگرام خود، وارد منوی تنظیمات شده و privacy and security را انتخاب کنید.

۲- روی گزینه ی Two-step verification بزنید.

۳- سپس  Set Additional Password  را انتخاب و یک رمز عبور وارد کنید ( دقت کنید که رمز عبور شما ساده نباشد و شامل اعداد و حروف بزرگ و کوچک لاتین باشد) 

۴- پسورد مورد نظر خود را دوباره وارد نمایید. 

۵- یک Hint انتخاب نموده تا در یادآوری رمزتان به شما کمک کند.

۶- برای بار گذاری رمز خود در صورت فراموش کردن آن،  یک ایمیل معتبر و قابل اطمینان وارد نمایید. ( دقت کنید؛ در صورت وارد نکردن ایمیل، اگر رمز خود را فراموش کنید، شما امکان ورود به اکانت خود را نخواهید داشت و مجبور به حذف آن خواهید شد. ) 


اینک امنیت تلگرام شما دو برابر شده است.


اکنون می خواهیم به این بپردازیم که در صورت فراموش کردن پسورد امنیتی خود، باید چه کاری انجام داد؟؟

اگر شما یک ایمیل معتبر را درج کرده باشید، به شما تبریک می گوییم با این کار به راحتی می توانید رمز جدیدی برای اکانت خود دریافت کنید. 

در ابتدا گزینه ی Forget Password را انتخاب کنید، با این کار یک رمز عبور جدید  برای ایمیل شما ارسال خواهد شد. شما می توانید با درج ان رمز، به راحتی وارد اکانت تلگرام خود شوید. 

راه دیگر ورود به اکانت در زمان فراموشی پسورد این است که از Reset Account استفاده کنید یعنی اکانت خود را حذف نمایید و یک اکانت جدید برای استفاده از تلگرام بسازید. باید بدانید که با این کار تمامی اطلاعات اکانت قبلی شما حذف خواهد شد و قابل برگشت نمی باشد.