آموزش مخفی کردن عکس پروفایل تلگرام

آموزش مخفی کردن عکس پروفایل تلگرام

کاربران بسیاری بر روی پروفایل خود، عکس هایی از خودشان بازگذاری می نمایند. برخی از آن ها نمی خواهند این عکس ها در دست کسی بیفتد و در واقع می خواهند با خیالی راحت وارد کانال، گروه و ... شوند. مخفی کردن عکس پروفایل باعث می شود در فروارد کردن پیام ها نیز، افراد نتوانند عکس ها را مشاهده نمایند. از این رو، اکنون می خواهیم نحوه ی مخفی کردن عکس پروفایل تلگرام را برای شما شرح دهیم: 


نحوه پنهان سازی عکس پروفایل تلگرام 

برای این کار ابتدا باید نسخه ی تلگرام خود را بروز رسانی نمایید و نسخه ی ۵.۵ را نصب کنید. سپس تلگرام خود را باز کرده و روی ایکون سه خط گوشه ی چپ و بالای صفحه ضربه بزنید. 

در صفحه کشویی باز شده، گزینه ی تنظیمات و یا Settings را انتخاب نمایید و در صفحه ی جدید مورد حریم خصوصی و امنیت و یا Privacy and Security را لمس نمایید‌. اکنون برای شما صفحه ی دیگری باز خواهد شد که در بالای صفحه دو گزینه را مشاهده خواهید نمود. این دو مورد عبارتند از: 

  • مورد Profile photo مربوط به تنظیمات مشاهده عکس پروفایل

  • مورد Forwarded messages برای تنظیمات هنگام فوروارد پیام


حال با انتخاب Profile photo وارد صفحه ی دیگر خواهید شد و گزینه ی My contacts را لمس نمایید. حال باید افراد که دوست دارید تصاویر پرو فایل شما را ببینند در بخش Always allow قرار دهید و افرادی که تمایل ندارید تصاویر شما برای آن ها قابل مشاهده باشند را در بخش Never allow بگذارید. در نهایت برای تایید نهایی کار خود، ایکون تیک در بالا و سمت راست صفحه را لمس نمایید. با این کار با خیالی آسوده می توانید از گروه ها و کانال های خود لذت برده و با افراد مختلفی به صحبت بپردازید و از فروارد شدن نا به جای پیام های خود نهراسید. 

در صورتی که تلگرام شما این توانایی را پشتیبانی نمی کند، می توانید با دیلیت اکانت، بلاک کردن و حذف آیدی خود یا تغییر نام ان، از شر افراد مزاحم و ترس از دسترسی آن ها به عکس پروفایلتان راحت شوید.