چگونه سوال و جواب‌های امنیتی اپل آیدی را ریست کنیم؟

چگونه سوال و جواب‌های امنیتی اپل آیدی را ریست کنیم؟

سوال‌های امنیتی در هنگام راه‌اندازی اپل آیدی (Apple ID) و به منظور کمک برای بازیابی حساب‌های کاربری به سرقت‌رفته یا دزدیده شده استفاده می‌شوند.

متاسفانه با گذشت زمان ممکن است پاسخ به این سوال‌ها را فراموش کنید. خبر خوب این است که روشی برای ریست کردن آن‌ها وجود دارد. در این آموزش چگونگی انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

اگر اپل آیدی شما به خاطر فراموشی پاسخ سوال‌های امنیتی آن قفل شده است به وسیله‌ی راهنمای این مطلب می‌توانید یکبار و برای همیشه این مشکل را حل کنید.

ریست کردن سوال‌های امنیتی اپل آیدی


اگر پاسخ سوال‌های امنیتی اپل آیدی Apple ID خود را فراموش کرده‌اید، بهتر است امیدوار باشید که یک ایمیل برای نجات آن تعبیه کرده باشید. با استفاده از این ایمیل نجات می‌توانید از سوال‌های امنیتی عبور کرده و آن‌ها را به چیزهایی که بیشتر به خاطرتان می‌مانند تغییر دهید.

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:


۱) صفحه‌ی ورود اپل آیدی را از وبسایت اپل باز کنید.

۲) به بخش Security رفته و مطمئن شوید که قبلاً یک ایمیل نجات برای اکانت خود ثبت کرده‌اید. اگر این کار را نکرده‌اید می‌توانید آن را اضافه کنید. سپس بر روی دکمه‌ی آبی رنگ Change Questions… کلیک کنید.۳) در پنجره‌ی جدیدی که ظاهر می‌شود، بر روی دکمه‌ی Reset your security questions کلیک کنید.۴) قسمت پیام‌های ورودی (Inbox) ایمیل نجات خود را بررسی کنید تا ایمیل مربوط به ریست کردن سوال‌های امنیتی اپل را ببینید.۵) بر روی لینک Reset Now > کلیک کنید تا به صفحه‌ی ورود اپل آیدی منتقل شوید. حالا وارد شوید.۶) بعد از ورود از شما خواسته می‌شود تا سوال‌های امنیتی جدیدی برای اکانت اپل آیدی خود تعریف کنید.۷) بعد از به‌روزرسانی سوال‌های امنیتی بر روی دکمه‌ی Update کلیک کنید.

کار تمام شد! سوال‌های امنیتی اپل آیدی شما به‌روز شد. حالا هر زمان که به حساب کاربری خود وارد شوید مطمئن خواهید شد که اکانت شما توسط شخص  دیگری استفاده نمی‌شود.

مشکلی دارید؟

در برخی مواقع ممکن است نتوانید سوال‌های امنیتی خود را ریست کنید. در این حالت خاص اپل به منظور حفظ هویت و اطلاعات شخصی‌تان از شما می‌خواهید تا مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. با انجام این کار آن‌ها به شما کمک خواهند کرد تا با انجام یک سری مراحل سوال‌های امنیتی مربوط به اپل آیدی خود را ریست کنید.

جمع بندی

ریست کردن سوال‌های امنیتی اپل آیدی کار خیلی سختی نیست، بنابراین اگر زمانی احساس کردید که نمی‌توانید پاسخ این سوال‌ها را به یاد بیاورید، به آسانی می‌توانید آن‌ها را ریست کنید و از سوال‌های جدید استفاده کنید. با انجام این کار مطمئن می‌شوید که شخص دیگری به اکانت شما دسترسی ندارد و از آن سوء استفاده نمی‌کند.